Nový Peugeot Tweet, bestseller s velkými koly.

Peugeot Tweet 2023

Oceňovaný pro svá velká kola, stabilitu a praktičnost je Peugeot Tweet dlouhodobě jedním z nejprodávanějších skútrů v Evropě, zvláště pak ve Španělsku a Itálii.

Peugeot Tweet 2023

Peugeot Tweet 2023


V roce 2023 se zákazníkům, kteří hledají skútr s elegantním a unikátním stylem, objeví nová verze modelu Tweet. Velký pocit bezpečí, dobrá manévrovatelnost a dobré držení stopy, to vše se pojí s velkými koly, která nyní přijíždějí do nové éry zabudované v posledním designovém jazyku značky Peugeot. Tolik ke skútru, který si prosazuje svoji pozici na trhu kdekoliv se objeví. Díky světlům ve tvaru tesáků umístěným na předním plastovém panelu stojí hrdě za standardy značky. Skútr je vybaven hexagonálním předním LED světlometem a hranatými tvary, které umožňují každému vyjádřit svůj vlastní styl, LCD displejem, dále USB zásuvkou nebo úložným prostorem pod dvoumístným sedadlem. Peugeot Tweet má design prémiového skútru bez kompromisů na pohodlní jezdce nebo spolujezdce.

Peugeot Tweet 2023

Peugeot Tweet 2023


125cc verze je poháněná vzduchem chlazeným čtyřtaktním jednoválcem o objemu 124,8 ccm. Motor poskytuje výkon 8,4 kW (11,5 koně) při 8.500 ot./min. a točivý moment dosahuje hodnoty 10,3 Nm při 6.500 ot./min.


Šikovný a účinný, Peugeot Tweet profituje z efektního dynamického projevu, které se pojí k dobrému šasi a promyšlené velikosti. Sedadlo je usazeno ve výšce 790 mm od země, zatímco váha je pouhých 106 kilogramů. 125cc verze je nově osazena ráfky ve tvaru diamantu pro hodnotnější vizuál.

Očekávaná dostupnost nového Tweeta je ve druhém čtvrtletí roku 2023.