Metropolis 400i RS v testu od Motorkáři.cz

Náš francouzský vyzyvatel Piaggia MP3 se podrobil důkladnému testu redaktorů z Motorkáři.cz, kteří ho rozhodně nešetřili. Dospěl Metropolis do fáze, kdy se může směle měřit s lídrem trhu silných tříkolek? To nám prozradí Jan Rameš.

Odkaz na kompletní test je zde.

Závěr testu si můžete přečíst i zde:

“Peugeot Metropolis 400i RS na mě zapůsobil velmi pozitivně. Před testem jsem si říkal, jestli se vůbec může postavit Piaggiu MP3, které je etalonem v kategorii tříkolových skútrů, a záhy pochopil, že může a se vztyčenou hlavou. Už design ukazuje, že není pouhou kopií. Je to jako s ženami, Francouzky jsou elegantní, Italky spíše vyzývavé, a přesně v tomhle duchu se nese i design Peugeotu a Piaggia.

Co se jízdy a praktických řešení týče, některé věci dělá lépe Metropolis, některé MP3. Dobře nastavená je také cena. Piaggio MP3 v jeho „větší formě“ (letos přišla třístovka, která je v malém šasi) si můžete pořídit buď jako 350, nebo 500. Třipade má motor 330 cm3 z Beverly a proti Peugeotu je o pět koní a devět newtonmetrů slabší, přitom hmotnost bude podobná. To je celkem velký rozdíl. Ovšem dáte za něj bez stokoruny rovných dvě stě tisíc, Metropolis je o dvacet, Metropolis RS dokonce o třicet tisíc dražší.

Dynamicky mi Peugeot přišel o chlup podobnější pětistovce, která je ale silnější o devět koní i newtonmetrů. Takže je vlastně přesně uprostřed, a to i cenově. Piaggio totiž před krátkou dobou ceny pětistovek trochu navýšilo (informace ve videu tak již neplatí) a za její nejlevnější variantu Business dáte čtvrt milionu. Verze Sport, která je eresu designově blíže, vychází na dvě stě šedesát, Sport Advanced s couvačkou je za 275. Bráno ze všech úhlů, je Peugeot Metropolis pro Piaggio MP3 vyrovnaný soupeř, který jde svou cestou.”

Doplníme jen to, že Metropolis je kompletně vyráběn v historické továrně Peugeot Motocycles v Mandeure na východě Francie. Peugeot patří k jediným výrobcům motorů v celé Francii a Metropolis zde vzniká od náčtru před výrobu součástí až po finální kompletaci.